Kolik má piano kláves?

admin

Kolik má piano kláves?

Když se zabýváte pořízením digitálního piana, jedna z nejdůležitějších věcí na kterou se zeptat je: Kolik má piano kláves?

U klasického piana se počet kláves pohybuje mezi 52 a 61. Ale u digitálních pian bývá obvykle více. Nejčastěji se setkáte s modely s 88 klávesami, což je stejný počet kláves jako mají koncertní piana. Některé modely mají i více než 88 kláves.

Úplného rozsahu klasického piana dosahuje teprve digitální piano s 88 klávesami, které má 7,5 oktávy. Tato oktáva začíná od A0 a končí na C8. Takovéto piano vám umožní pořádně se rozvíjet a hrát téměř jakoukoliv skladbu.

Kromě toho, že je důležité vědět, kolik má piano kláves, je důležité také zvolit správnou velikost. Nejmenší modely mají 61 kláves, což je stejně jako u klasického piana. Pak máte možnost zvolit modely s 76 a 88 klávesami. Největší modely mají i více než 88 kláves.

Při výběru pianina je nutné uvážit, jak často a jak dlouho budete hrát a jaký druh hudby chcete hrát. Výběr správného počtu kláves je tedy důležitou součástí.

Pokud začínáte, můžete se ujistit, že vyberete model s 61 klávesami. Není to nutné, ale může to být dobrý způsob, jak se naučit základům a dozvědět se, jestli vás hraní na piano bude bavit.

Pokud už hrajete, můžete vybírat mezi modely s 76 nebo 88 klávesami. Ale pokud hrajete jednoduché skladby, 76 kláves vám stačit může. U profesionálních modelů se setkáte i s více než 88 klávesami.

Při výběru pianina se ale nespoléhejte pouze na počet kláves. Na Heureka.cz najdete poradnu, jak vybrat správné digitální piano. Poradna vám pomůže zorientovat se ve všech důležitých funkcích a vlastnostech, abyste mohli vybrat to správné digitální piano pro vás.

Nezapomeňte, že kolik má piano kláves je důležitou otázkou, ale není to jediná věc, na kterou se při výběru díváme. Při výběru pianina je důležité uvážit všechny funkce a vlastnosti, které vám pomohou získat dokonalou hudební zkušenost.

Napsat komentář