Co je to death metal?

admin

.

Death metal je žánr metalové hudby, který vznikl ve Spojených státech v osmdesátých letech. Jeho hlavními prvky jsou technicky náročné kytary, rychlé údery, energetické skladby a komplikovaná rytmika. Death metal se často spojuje s brutálním zvukem, který je často vytvářen pomocí hlasových technik, jako jsou bručení, vrčení a blábolení, v angličtině nazývané „death grunts“ nebo growling. Někdy se používá také screaming.

Death metal patří mezi oblíbené styly metalové hudby pro svou energii a intenzitu. Jeho charakteristický zvuk je založen na rychlých, místy až výbušných rytmických úsecích a nadměrném sólovém zpěvu. Přítomnost rychlého hraní, silných kytarových riffů a jedinečných hlasů odlišují death metal od jiných metalových žánrů.

Kromě hlasových technik se death metal vyznačuje i rychlými bicími, které často přidávají zuřivost a intenzitu skladbě. Mezi typické prvky patří rychlé rytmické údery, které vytvářejí příjemnou melodii a hlavně podporují silnou atmosféru skladby.

Death metal často sdílí prvky s jinými metalovými žánry, jako je thrash metal a black metal. Jeho vliv se také často pozoruje v hardcoru, grindcore a gore grindu. Tento žánr se stále vyvíjí a jeho prvky se často kombinují s jinými styly, jako je elektronika a hip hop.

Death metal má dlouhou historii a má za sebou mnoho ikonických kapel. Například kapely jako Death, Obituary, Morbid Angel a Cannibal Corpse jsou mezi fanoušky velmi oblíbené. Ostatní známé kapely, jako je Carcass, Suffocation, Vader a Behemoth, přispěly také k rozvoji death metalu.

Death metal se stal světovou záležitostí a jeho fanoušci se nachází po celém světě. Díky moderním technologiím a rozšířenému přístupu je dostupnější než kdy jindy. Kapely a fanoušci komunikují na sociálních médiích, hrají koncerty po celém světě a sdílejí svou hudbu s větším publikem.

Death metal je žánr metalové hudby, který kombinuje technicky náročné kytary, rychlé údery, energetické skladby a komplikovanou rytmiku s brutálním zvukem, který je často vytvářen pomocí hlasových technik. Jeho charakteristické prvky, jako rychlé bicí a silné kytarové riffy, odlišují death metal od jiných metalových žánrů a staly se oblíbeným stylem pro fanoušky po celém světě. Death metal má za sebou mnoho ikonických kapel a jeho fanoušci mohou využít moderní technologie pro sdílení své hudby s větším publikem.

Napsat komentář