Co kdyz Prestanu citit pohyby?

admin

Když přestanete cítit pohyby svého miminka, může to být vážné a může vás to vyděsit. Není se čeho bát, pokud včas reagujete a kontaktujete svého lékaře. Přinášíme vám vše, co potřebujete vědět o tom, jak poznat první pohyby miminka a jak reagovat, pokud přestanou.

Pohyby miminka jsou důležitou součástí během těhotenství. Tyto pohyby jsou pro ženy velmi důležité, protože umožňují matkám cítit, že jsou jejich děti zdravé. První pohyby jsou obvykle cítit mezi 16. a 25. týdnem těhotenství. Pohyby se dostanou do stavu, kdy jsou intenzivnější mezi 22. a 27. týdnem.

Pohyby miminka se mohou lišit, v závislosti na tom, co dítě dělá. Může to být jemné poklepání, které se cítí jako rychlá vibrace, třesoucí se pohyby, které mohou být silné, nebo dokonce pokusy o běh a skákání. Některé děti jsou aktivnější v určitých časech dne nebo v určitých situacích.

Když přestanete cítit pohyby miminka, je důležité se zamyslet nad tím, co bylo před tím. Pokud jste cítili pohyby dříve a nyní je necítíte, je důležité okamžitě se obrátit na svého lékaře. Pokud těhotná žena vůbec necítí pohyby miminka nebo pokud jejich četnost klesla pod deset epizod za dvě hodiny (a nepomohly ani výše uvedené způsoby na povzbuzení pohybů miminka), je vhodné neprodleně kontaktovat lékaře.

Před tím, než navštívíte svého lékaře, můžete se snažit vzbudit pohyby miminka. Skvělým způsobem, jak to udělat, je na chvíli se posadit nebo lehnout a soustředit se na své dýchání. Některé ženy si rády dávají malou svačinku, protože to může povzbudit pohyby miminka. Dále můžete hrát hudbu, poklepávat na břicho nebo se můžete dotýkat břicha.

Neprobouzení pohybů miminka je vážným signálem, že se něco děje. Pokud přestanete cítit pohyby miminka, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Váš lékař vám poskytne další informace a předepíše vám vyšetření, aby se ujistil, že je vše v pořádku.

Těhotenství může být často strach a obavy. Je velmi důležité, abyste se ujistili, že děláte vše, co je potřeba, aby vaše dítě bylo zdravé a že dostává vše, co potřebuje. Abyste mohli sledovat pohyby miminka, je důležité je cítit a vědět, jak má pohyby reagovat. Pokud máte jakékoli obavy nebo obavy, obraťte se na svého lékaře.

Napsat komentář