Co pouštět miminku v bříšku?

admin

Maminky pozor! Máte doma malé miminko, které ještě není na světě? Pak je pro vás důležitá jedna informace – vaše dítě už nyní na vás slyší. A co je ještě důležitější, vědci tvrdí, že je nejlepší pouštět mu Bachovu hudbu, nežli hlasy lidí. Nález vědců ze Stockholmské univerzity, Institutu Karolinska a některých předních vysokých škol v Dánsku ukazuje, že dítě v bříšku slyší a reaguje jen na intravaginální zvuky, tedy zvuky směřující dovnitř vaginy.

Když jsou miminka v bříšku, jsou kompletně ponořena do prostředí plodové vody. Jakmile si zvykne na rytmy a zvuky prostředí, dítě obvykle reaguje na zvuky, které jsou intravaginální, jako jsou bicí srdce, zvuky dýchání, odběry krve a další. Proto i hlasy lidí, pokud jsou neintravaginální, se pro miminko příliš nedostanou.

Vědci nyní zkoumají, jak intravaginální zvuky mohou ovlivnit dítě v bříšku. A jedním ze závěrů je, že pouštění Bachovy hudby je účinné. Intravaginální zvuky Bachovy hudby se dostávají do bříška, a to díky tomu, že jsou schopny procházet skrz plodovou vodu, stejně jako jiné zvuky.

Vědci také zjistili, že intravaginální zvuky, které jsou melodické, mají pozitivní účinky na miminko v bříšku. Tyto melodické zvuky pomáhají miminku vytvářet si vlastní zvukovou mapu a navázat tak vztah s matkou. Vědci dokonce tvrdí, že tyto intravaginální zvuky jsou přirozenou formou komunikace mezi matkou a miminkem.

Takže, maminky, pokud jde o poslech hudby, kterou pouštíte svému dítěti v bříšku, nejlepší volbou je Bachova hudba. Jeho intravaginální zvuky se dostanou k vašemu miminku a budou mít pozitivní účinky. Miminko bude mít lepší vztah s matkou a bude schopnější vnímat a reagovat na zvuky okolí.

Mimochodem, intravaginální zvuky se nedají zachytit běžnými reproduktory. Takže pokud si chcete poslechnout Bachovu hudbu, kterou pouštíte vašemu dítěti v bříšku, budete potřebovat speciální přístroj.

Takže maminky, znáte to dítě v bříšku? Pak vězte, že je nejlepší pouštět mu Bachovu hudbu. Studie ukazují, že intravaginální zvuky mají pozitivní účinky na dítě v bříšku a pomáhají vytvářet silné vztahy mezi matkou a dítětem. Takže pouštějte svému dítěti Bachovu hudbu!

Napsat komentář