Jak zacit hrat na cello?

admin

.

Jak začít hrát na violoncello?

Pokud jste se rozhodli začít hrát na violoncello, gratulujeme! Violoncello je skvělý nástroj, který může produkovat kouzelné tóny a učit vás umění interpretace. Ať už jste začátečník nebo zkušený hudebník, je tu několik věcí, které byste měli vědět o tom, jak začít hrát na violoncello.

První krok je sehnat si dobře usazené violoncello. Při prvních lekcích bude nutná asistence učitele, aby pomohl žákovi si nástroj dobře usadit. Nejprve si opřeme violoncello o hruď a to asi v místě konce hrudní kosti. Krk se nachází vlevo od krku hráče. Určujícím je, aby se krk s hlavou nedotýkal ramene, ani krku hráčova, ani nebyl od nich příliš vzdálen.

Naučit se držet violoncello správně je velmi důležité. Nejdůležitější je zvednout paži, kterou držíte struny, a držet ji rovně. Rovněž byste měli mít vyváženou pozici, abyste se vyhnuli bolesti zad nebo ramen. Ujistěte se, že jsou vaše nohy opřené o židli, a že jsou pánev a hruď vyrovnané.

Dalším krokem je zahrát si první akordy. Začněte tím, že připojíte šroubovací klíč k strunám a dotýkáte se jimi strun. Nastavte první tři struny (G, D a A) na stejnou výšku. Ujistěte se, že jsou struny napnuté, ale nikoli příliš.

Dalším krokem je učení se not. Noty jsou značky na strunách, které ukazují, jakou výšku byste měli hrát. První věc, kterou byste měli udělat, je zvolit si jednoduchou notu. Vyberte si jednoduchou notu, kterou můžete vidět na strunách, a držte strunu. Poté přesuňte strunu na zvolenou notu.

Dalším krokem je učení se vibrato. Vibrato je technika, kterou hráči používají, aby vytvořili dynamičtější a zajímavější zvuk. Tato technika se naučíte tím, že začnete hrát noty vibrato. Vibrato se provádí tím, že se rychle otáčíte prstem nahoru a dolů po struně.

Nakonec se učíme hudební skladby. Není to jednoduché, ale je to zábavné! Učení se hudebních skladeb vám může pomoci se naučit různé techniky, které budete moci použít pro své vlastní improvizace. Můžete také poslouchat skladby jiných hudebníků a snažit se je napodobit.

Jak vidíte, hrát na violoncello může být obtížné. Ale pokud budete trpěliví a budete se držet těchto kroků, budete se brzy učit hrát na nádherný nástroj. Užijte si to!

Napsat komentář