Jak dlouho je skupina kabat?

admin

.

Kabát – jedna z nejvlivnějších českých rockových skupin.

Když se řekne „Kabát“, mnoho lidí si vybaví název oblíbeného českého rockového kapely. Skupina Kabát vznikla již v roce 1983 a během let se stala jednou z nejúspěšnějších českých rockových skupin.

Kabát se skládá ze tří zakládajících členů, kterými jsou kytarista Milan Špalek, baskytarista a zpěvák Josef Vojtek a bubeník Miloš Dodo Doležal. Současným členem skupiny je také Ota Váňa na kytaru.

Kabát získal svou slávu zejména v 90. letech, kdy vydal několik úspěšných alb a hitů. Nejznámější z nich jsou „Čert na koze jel“, „Bumerang“, „V pekle sudy válej“ a „Kouzelná slova“.

Skupina má za sebou spoustu úspěchů. V roce 1996 získala cenu Anděl za nejlepší rockovou skupinu, o rok později získala ocenění za nejúspěšnější koncertní tour roku.

V roce 2000 Kabát vydal své úspěšné album „Černý Petr“, které se stalo jedním z nejprodávanějších alb v České republice. Následovalo dalších pět alb a v roce 2012 vydali své poslední album „Našrot“.

Kabát se stal vyhledávanou skupinou pro různé festivaly, včetně Rock for People a Masters of Rock. Skupina také vystupuje na různých koncertech a společenských akcích po celé České republice.

Skupina si zachovala svou popularitu a dodnes hraje na živých koncertech. Jejich hudba je stále oblíbenou součástí české rockové scény.

Kabát také založil svůj vlastní nadaci, která pomáhá lidem s finančními problémy.

Skupina Kabát je připomínkou nezapomenutelných časů, které vykreslili svou originální hudbou. To je důvod, proč mnoho lidí stále miluje Kabát.

Kabát je skupina, která je v České republice známá již 37 let. Za tu dobu se vypracovala na vrchol mezi nejlepšími českými rockovými skupinami. Jejich hudba se stala součástí kultury českého národa a je po celém světě oblíbená.

Napsat komentář