Kolik je na světě Jana?

admin

Jana je jméno, které patří k nejčastěji se vyskytujícím jménům v Česku. Na světě je našlo 264 944 lidí, což ho řadí na čtvrté místo. Jeho věkový průměr je 51 let. Pokud se chcete dozvědět více o tomto jménu, můžete se obrátit na stránky Nasejmena.cz.

Na Nasejmena.cz najdete aktuální databázi křestních jmen a příjmení. Na nich se dozvíte, že jméno Jana patří mezi nejčastější a nejstarší jména v Česku. První zmínky o tomto jménu se datují až do středověku. Bylo to díky pověsti, která se skrývala za jménem, které bylo důvodem, proč se toto jméno rozšířilo tak široce.

Je zajímavé, že Jana je považováno za „univerzální“ jméno. To znamená, že může být použito pro oba pohlaví. Je to proto, že v českém jazyce existují varianty jména pro obě pohlaví – Jan pro muže a Jana pro ženy. I když je to častěji používáno jako jméno ženy, může být použito i pro muže, což je důvod, proč se toto jméno stalo tak oblíbené.

Když se podíváte na jméno Jana v globálním měřítku, stále patří mezi nejčastěji se vyskytující jména. Je to jméno, které se vyskytuje ve více než padesáti jazycích a používá se v mnoha zemích. To znamená, že lidé, kteří mají toto jméno, mají mnoho společného s lidmi z celého světa.

Jana je jméno, které se bude stále vyskytovat na českém území, a to jak u mužů, tak u žen. Navzdory tomu, že je již více než půl století staré, stále má své místo mezi oblíbenými jmény, což je důkazem jeho obliby a oblíbenosti.

Pokud hledáte jméno pro své dítě, můžete se obrátit na stránky Nasejmena.cz, kde se dozvíte více o jménu Jana. Prozkoumejte jeho dějiny, záznamy a statistiky, abyste se ujistili, že toto jméno je pro vaše dítě to pravé.

Napsat komentář