Jak urychlit vysychání dřeva?

admin

U suchého palivového dřeva není nikdy dost – ať už ho potřebujete na topení, vaření nebo na stavbu, vždy je potřeba si ujistit, že je usušené na správnou úroveň. Ale jak usušit palivové dřevo co nejrychleji?

I když můžete dřevo usušit v troubě nebo ve speciální sušičce, nejrychlejší způsob, jak získat suché palivové dřevo, je vyskládat je na slunné, suché a větrné místo.

Nejdříve je důležité si ujistit, že je palivové dřevo vhodně uložené. Nejlepší je skladovat je ve výšce alespoň 10-15 cm nad terénem, například na starých paletách nebo na roštu. Nezapomeňte také zohlednit směr orientace hranice dřeva – pro nejrychlejší usušení dřeva je nejlepší orientace ve směru východ-západ.

Kromě správného skladování je důležité zajistit i dostatečnou cirkulaci vzduchu. Vzhledem k tomu, že vlhkost vzduchu přímo ovlivňuje rychlost vysychání dřeva, je důležité najít místo, které bude větrané a kde nebude příliš mnoho vlhkosti vzduchu. Dokonce se doporučuje umístit palety s dřevem na vyvýšené místo, aby se usnadnila cirkulace vzduchu.

Pokud nemáte dostatek slunce a teplého větru pro usušení dřeva, nezoufejte. Je tu ještě jedna možnost – sušení dřeva pomocí komína. Zatopením oheň v komíně můžete dosáhnout rychlého vysychání dřeva. Vytvoříte tak suché a bezpečné palivové dřevo, které můžete použít pro topení, vaření nebo další účely.

V každém případě, ať už sušíte dřevo na slunci, ve větru nebo pomocí komína, doporučujeme pečlivě sledovat vlhkost dřeva, aby bylo co nejsušší a bezpečné pro použití.

Ať už potřebujete usušit palivové dřevo na slunci, ve větru nebo pomocí komína, jedno je jisté – správná úprava dřeva a dostatek vzduchu jsou důležité pro rychlé a účinné usušení. Čím více slunce a teplého větru, tím lépe – a pokud není dostatek toho, co nejrychleji usušit palivové dřevo, komín může být vaším záchranným kruhem. Takže vyrazte ven a užívejte si suché palivové dřevo!

Napsat komentář