Jak vznikla skupina Queen?

admin

.

Queen je pojem, který by měl být znám všem milovníkům rocku. Ale jak vznikla tato skupina? Historie Queen se začala psát v roce 1967, kdy se kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor připojili k kapele Smile.

Smile byli hudebníci, kteří se navzájem inspirovali a nahrávali svou hudbu. V roce 1971 Smile opustil vedoucí zpěvák Tim Staffell a May a Taylor toho využili a vytvořili novou skupinu s novým zpěvákem. Ten, koho oslovili, byl Freddie Mercury, který předtím zpíval v kapele Wreckage.

Freddie Mercury přinesl kapelu Queen do vyšší úrovně a začal být viděn jako charismatický zpěvák se světelným hlasem. Písničky jako „Bohemian Rhapsody“, „We Will Rock You“ nebo „We Are the Champions“ stály za úspěchem skupiny a staly se legendami. Přestože se skupina začala objevovat v roce 1971, jejich opravdový úspěch přišel v roce 1975, kdy vydali své první album „A Night at the Opera“.

Abychom lépe porozuměli úspěchu skupiny, nahlédneme do jejich diskografie. Skupina Queen vydala 15 studiových alb, 4 kompilační alba a 5 živých alb. Albumy se staly dobře známými díky svému originálnímu mixu rocku, popu, glamu a art rocku. Kromě toho zaznamenali skupinu Queen 30 singlů, které dosáhly prvního místa na britské hitparádě.

Queen také hráli na několika koncertech, od pokojných komorních koncertů po velké stadiony. Skupina se stala známou pro své extravagatní show s efekty, tancem a výkony.

V roce 1991 se Freddie Mercury stal obětí AIDS a skupina Queen se rozpadla. I když už není mezi námi, zanechal po sobě krásnou hudbu, která bude navždy patřit milionům fanoušků po celém světě.

Queen změnili rockovou hudbu a vytvořili jedinečný zvuk, který byl inspirován jejich hudbou a osobnostmi. Vznik skupiny Queen v roce 1971 je důkazem toho, že když se sejdou správní lidé s nápadem, může vzniknout něco úžasného, co přetrvá mnoho let.

Napsat komentář