Kdo založil skupinu Kabát?

admin

.

Kabát – to je jméno, které většina lidí z České republiky okamžitě spojí s vynikajícími hudebními skladbami a vystoupeními. Tato populární kapela byla založena před více než 30 lety, v roce 1983 v Teplicích, kde se její dva zakladatelé, baskytarista Milan Špalek a kytarista Tomáš Krulich, potkali na střední škole.

Kabát se v té době skládal ze šesti členů. Kromě Milana a Tomáše zde byl bubeník Roman Holý, zpěvák David Koller, klávesista Jiří Duchoň a saxofonista Luboš Andršt. Tato sestava se v průběhu let změnila, ale Milan a Tomáš zůstali stále v čele skupiny.

Skupina během své třicetileté historie vydala více než 25 alb, která získala velkou popularitu v České republice a v zahraničí. Někteří z jejích nejznámějších hitů zahrnují skladby jako „Málo mého“, „Naživel“ a „Kde domov můj“.

Kromě toho, že vystupují na pódiích po celém světě, se členové skupiny také účastní a produkují akce s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o tom, jak žít zdravým životem. V roce 2017 se členové skupiny zapojili do projektu „Kabát Dětem“, který byl zaměřen na pomoc dětem, jejichž rodiny nemají dostatek finančních prostředků na vybavení jejich dětských pokojů.

V roce 2018 se skupina Kabát rozhodla spojit své síly se značkou Škoda, aby podpořila nemocné děti v České republice. Členové skupiny také poskytli svou podporu dalším organizacím, které se snaží ochránit přírodu a bojovat proti změnám klimatu.

Kromě své aktivity v oblasti charitativních akcí se Kabát také zúčastnil a produkoval významné festivaly po celé Evropě, včetně Masters of Rock a Rock for People.

Jak je vidět, Milan Špalek a Tomáš Krulich dokázali vybudovat z něčeho, co začalo jako malý projekt v Teplicích, obrovskou populární kapelu. Jejich písně jsou stále oblíbené mezi fanoušky po celém světě a úspěch skupiny Kabát nelze popřít.

Napsat komentář