Kolik dostanu za basu?

admin

Kolik dostanu za basu?

Máte rádi pivo? Vy nebo někdo, koho znáte, koupili jste si nedávno velkou plechovku nebo láhev? Pak jste se možná setkali s pojmem „basy“. Basa je název pro plastovou nebo plechovou přepravku, kterou se pivo, láhve nebo plechovky přepravují. Když se v obchodě ptáte, „Kolik dostanu za basu?“, nejspíše vás zajímá, jakou zálohu byste za ni měli zaplatit.

V České republice se za přepravku, zejména od Pilsner Urguell, Krušovic, Svijan, Kozla, Radegastu atd., účtuje vratná záloha ve výši 100 Kč. Při nákupu se začítá s tím, že přepravku zaplatíte, poté si pivo nebo láhve vložíte do přepravky a můžete jít. Když ji potom vrátíte do supermarketu, zálohu vám zinkasují nazpět.

Většina lidí má ráda přepravky, protože jsou užitečné a jednoduché na používání. Díky nim můžete pivo bez obav transportovat domů nebo na návštěvu, aniž byste se museli bát, že se láhve rozbijí. Navíc je přepravka skvělá i na výlet, kde jí můžete naplnit pivem a užít si ho přímo na místě.

Plastové přepravky mohou být různého tvaru a velikosti. Některé jsou malé a kompaktní a jsou vhodné na krátké výlety, jiné jsou větší a vhodné pro delší cesty. Lze je také snadno skladovat, protože jsou lehké a snadno se přenášejí.

Pokud se chcete dozvědět více o plastových přepravkách, doporučujeme navštívit stránku Metrpiva.cz. Najdete tam nejen informace o různých typů přepravek, ale také porovnání cen a přehled produktů.

V závěru je třeba znovu zdůraznit, že kolik dostanete za basu, je 100 Kč. Tato částka se zpravidla nehýbe, a je proto důležité ji zaplatit, abyste mohli nákup dokončit. Je to jediný způsob, jak získat zpátky zálohu. Takže pokud jste si nedávno koupili pivo nebo láhve, nezapomeňte, že je třeba zaplatit zálohu a vrátit přepravku do supermarketu.

Napsat komentář