Kolik měří kytara?

admin

Kolik měří kytara?

Pokud se chystáte koupit kytaru, je důležité vědět, kolik měří. Nejen, že vám pomůže rozhodnout se pro velikost, která je pro vás nejvhodnější, ale také vám poskytne informace, jaké bude mít vaše kytara zvuk a jaké jsou její konstrukční vlastnosti.

Pokud se zajímáte o velikost kytar, níže se můžete dočíst o běžných velikostech, které jsou dostupné.

Kytary mohou být v různých velikostech. Nejběžnější velikosti kytar jsou koncertní kytara, dreadnought a jumbo. Nejmenší kytary jsou také k dispozici, ale jsou méně běžné.

Koncertní kytara měří okolo 91 cm (36 palců) v délce a má menší krk a menší kopulový tvar než dreadnought. Má také měkčí a jemnější zvuk než dreadnought. Je to vhodná volba pro začátečníky.

Dreadnought kytara měří okolo 94 cm (37 palců) v délce a má silný basový zvuk. Je to oblíbená volba pro hráče hrající bluegrass, folk a country. Je to také dobrá volba pro začátečníky.

Jumbo kytara má obvykle délku okolo 97 cm (38 palců). Je to nástroj s velmi silným zvukem a velmi velkou kopulí. Je obvykle vhodná pro hráče s vyššími úrovněmi zkušeností.

Kromě těchto běžných velikostí existuje i řada jiných typů kytar. Mezi tyto patří parlor kytara, která měří okolo 84 cm (33 palců); clánek kytara, která měří okolo 97 cm (38 palců); a také takzvané travel kytary, které jsou speciálně navržené tak, aby se vešly do kufru, a měří okolo 75 cm (30 palců).

Než si vyberete velikost kytary, měli byste se rozhodnout, jakou hru budete hrát. To vám pomůže vybrat nástroj, který je pro vás nejvhodnější.

Pokud jste novým hráčem, měli byste si vybrat koncertní nebo dreadnought kytaru. Nejsou tak velké jako jumbo kytara a mají měkčí zvuk, což je skvělé pro začátečníky.

Pokud se chystáte hrát v rockovém nebo metalovém stylu, měli byste si vybrat dreadnought nebo jumbo kytaru. Oba jsou velmi silné, mohou vydávat velké zvuky a mají větší konstrukční vlastnosti.

Pokud se chystáte hrát v jazzovém, blues nebo fingerstyle stylu, měli byste si vybrat parlor nebo clánek kytaru. Oba jsou známé pro svůj zvláštní, jemný zvuk.

A pokud se chystáte cestovat se svou kytarou, měli byste zvážit nákup travel kytary. Je malé a lehké, takže je snadné ji přenášet.

Než si vyberete velikost kytary, měli byste zvážit, jakou hru budete hrát, jakou velikost rukou máte a jaké jsou vaše zkušenosti s hraním. S těmito informacemi budete mít lepší představu o tom, kolik měří kytara a jakou velikost si můžete vybrat.

Napsat komentář