Jak nejlépe vysušit dřevo?

admin

.

Usušit palivové dřevo je důležité, abyste mohli získat správný výkon a účinnost z vašeho krbu. Máte-li dřevo suché, bude spálit rychleji a účinněji. Jak usušit dřevo co nejrychleji?

Vytváření odpovídajících podmínek pro rychlé usušení dřeva je nejdůležitější. Nejdůležitější je umístit palivové dřevo na slunné, suché a větrné místo. Dřevo by mělo být umístěno tak, aby bylo co nejvíce osluněno ve směru východ-západ. Dřevo by mělo být uspořádáno tak, aby mezi hranice dřeva a terénem bylo 10-15 cm vzduchu, aby mohlo proudit. Na tento účel můžete použít staré palety nebo rošt.

Čerstvě pokácené dřevo může být vlhké až na 70%. To znamená, že bude muset být usušeno na asi 25-30%, aby bylo použitelné pro krby. Dřevo může usychat i několik měsíců.

Existuje však několik způsobů, jak urychlit usušení dřeva. Jednou z nejjednodušších a nejúčinnějších metod je využití větru. Větrání dřeva vyžaduje místo, které je vystaveno větru. Aby bylo dosaženo nejlepšího výsledku, mělo by být dřevo vystaveno nejsilnějšímu větru. Pokud je to možné, mělo by být dřevo vystaveno větru z různých směrů.

Dalším způsobem, jak urychlit usušení dřeva, je vytvoření vhodného prostředí. Dobré usušovací podmínky zahrnují teplo, slunce, vítr a suché povětrnostní podmínky. Můžete vytvořit vhodné prostředí vytvořením stínů nebo použitím ohnišť.

Vystavení dřeva teplu také urychlí proces usušení. Dřevo může být vystaveno teplu z kamen, trouby nebo kamen. Nejlepším způsobem, jak se ujistit, že teplo není příliš vysoké, je umístit dřevo do prostoru, který je vybaven kamny nebo troubou, nebo do místnosti, která je slunná a dobře větraná.

Dřevo může být také usušeno pomocí suchého ledu. Tento proces je obzvláště účinný při usušení velkého množství dřeva. Také je to velmi rychlý proces.

I když jsou tyto metody účinné, mohou být pro některé lidi nákladné. Když nechcete použít jednu z těchto metod, můžete usušit dřevo přirozeným způsobem. Proces usušení může trvat několik měsíců.

Jak jste si již všimli, usušení dřeva může být zdlouhavý a nákladný proces. Proto je důležité, abyste se vždy ujistili, že používáte správnou techniku. Nakonec byste měli mít dřevo, které je suché a připravené ke spálení.

Napsat komentář