Jak poznat akordy?

admin

Chcete se naučit určit akordy? Pokud je vám blízké hudební složení, ale nevíte, jak poznat akordy, máme pro vás návod. Pojďte se s námi podívat na základy akordových značek!

Akordové značky se skládají z několika základních prvků. Nejdříve se musíte seznámit s písmeny C, F, G a dalšími. Tyto písmena označují základní tóny akordu, které jsou označeny jako tón C, F nebo G. Tyto základní tóny jsou také nazývány základní tóny akordu.

Kromě základních tónů mohou být v akordu také posuvky. Posuvky jsou označeny křížkem (#) nebo béčkem (b). Tyto posuvky znamenají, že akord začíná na tónu o jedno písmo vyšším nebo o jedno písmo nižším než základní tón. Pokud tedy máme akord označený jako C#, znamená to, že začíná na tónu cis. Stejně tak akord F# znamená, že začíná na tónu fis.

Kromě posuvky mohou být také další noty v akordu. Tyto noty mohou být označeny jako 3 nebo 5. Tyto noty označují, že akord obsahuje třetí nebo pátou notu vedle základního tónu. Například akord C3 znamená, že obsahuje třetí notu vedle tónu C. Stejně tak akord F5 obsahuje pátou notu vedle tónu F.

A teď, když máme základní přehled o akordových značkách, můžeme se podívat, jak akordy poznat. Začneme od základních tónů. Každý akord má svůj základní tón, který se určuje podle písmena v akordu. Například písmeno C označuje základní tón C a písmeno F označuje základní tón F.

Poté musíte pochopit, jak posuvky ovlivňují akord. Posuvky jsou označeny křížkem (#) nebo béčkem (b). Pokud je vedle písmene posuvka, akord bude začínat od tónu s tímto názvem. Například akord C# začíná na tónu cis a akord F# začíná na tónu fis.

A nakonec jsou tu další noty v akordu. Tyto noty mohou být označeny jako 3 nebo 5. Tyto noty označují, že akord obsahuje třetí nebo pátou notu vedle základního tónu. Například akord C3 znamená, že obsahuje třetí notu vedle tónu C a akord F5 znamená, že obsahuje pátou notu vedle tónu F.

Pokud se vám zdá, že vám akordové značky dělají problémy, neváhejte se poradit s odborníkem. Mnoho hudebních škol nabízí kurzy pro začátečníky, které vám pomohou získat základní znalosti o akordových značkách a naučit se je správně interpretovat.

Věříme, že s tímto návodem se vám bude lépe orientovat ve světě akordových značek. Teď už víte, jak poznat akordy, takže se pusťte do hraní!

Napsat komentář