Kolik je Jana v Česku?

admin

Kolik je Jana v Česku?

Lidé se jménem Jana jsou velmi běžní v České republice. Podle oficiálních statistik je celkem 264 944 lidí se jménem Jana. To je 38. nejčastější jméno v zemi, což znamená, že každých 38 lidí se jménem Jana.

I když je Jana obecně časté jméno v České republice, existují i určité regionální rozdíly. Některé obce jsou domovem více Jan než jiné. Například v obci Český Dub je přibližně jeden člověk se jménem Jana na každých 25 obyvatel. Naopak v obci Uherské Hradiště je jen jeden člověk se jménem Jana na každých 128 obyvatel.

Většina lidí se jménem Jana je žena, což je běžné. Ve skutečnosti je 8x více žen s jménem Jana než mužů. Přesněji řečeno, je 214 664 žen se jménem Jana a 50 280 mužů se jménem Jana.

Nejstarší Jana v České republice je paní Anna Jana, narozená v roce 1906. Její rodina je z obce Loučovice a v roce 2021 oslaví Anna Jana své 115. narozeniny. To je neuvěřitelné!

Víme také, že nejmladší Janou je paní Veronika Jana, narozená v roce 2019. Rodina paní Veroniky pochází z obce Vysoké Mýto. Její rodina je na ní velmi hrdá a už se těší na její první narozeniny.

Existují také zajímavé shody v České republice. Například ve městech Praha a Olomouc jsou ve stejném počtu Jany. Obojí má přibližně 12 000 Jan.

Takže jak můžete vidět, lidé se jménem Jana jsou velmi běžní v České republice. Je to jedno z nejčastějších jmen v zemi a je zde mnoho zajímavých příběhů lidí se jménem Jana. Takže příště, až budete v České republice, nezapomeňte se zeptat na Jany. Možná si najdete nějakého nového přítele.

Napsat komentář